Moderní zahrada

Pro moderní zahrady z naší dílny je charakteristické využití moderních materiálů, designových a uměleckých doplňků a osvědčených kultivarů rostlin. Moderní zahrady často využívají i třetí rozměr – zídky, vyvýšené terasy či rostlinné ploty, díky kterým je možné zahradu rozehrát do více rovin.

Důležitým prvkem našich moderních zahrad jsou i barvy, jejichž výběr vždy záleží na požadovaném efektu. Zeleň lze například využít jen jako doplněk k výraznému výtvarnému prvku nebo naopak jako dominantu, která má upoutat pozornost.

Klíčovým slovem jsou v moderní zahradě kontrasty – kombinací lesklých a matných nebo hladkých a drsných povrchů lze docílit nevídaných efektů. Zapomenout by se nemělo ani na vodní prvky, které k moderním zahradám neodmyslitelně patří.

Mobiliář by měl zapadnout do celkového konceptu materiálů a tvarů, proto je vhodné i nábytek, osvětlení či zastínění zahrady nechat na našem zahradním architektovi. Například se světlem umíme opravdu čarovat – přímé osvětlení je sice důležité, efektu však je možné docílit leda s osvětlením nepřímým a s podsvícením některých vybraných prvků.

Osvětlit moderní zahradu jde například i s pomocí svítících květináčů. Květináče obecně jsou v moderních zahradách hojně využívány, výsadby rostlin tedy nejsou pouze přímo v půdě, ale i ve vyšších venkovních nádobách.

Kategorie: