Zahrada bez závlahy je jako člověk bez vzduchu

Víte, jak často zalévat vaši zahradu? Máte představu o tom, kolik vody která rostlina potřebuje? A hlavně, máte od jara do podzimu dost času kropit trávník i okrasné záhony, abyste zabezpečili jejich čerstvý vzhled a zdravý a bujný růst?

Pokud jen na jednu z výše položených otázek odpovíte NE, pak je vhodné, abyste začali uvažovat o automatickém závlahovém systému. Samozřejmě je ideální, když se na něj začne myslet hned ve fázi projektu a následné realizace, nic se však nestane, když se jej rozhodnete zbudovat i později. Dnešní technologie umožní jeho položení a zprovoznění téměř bez narušení vzrostlého trávníku či záhonu.

Závlahové systémy se obvykle skládají z ovládací jednotky, ventilů, které otevírají a uzavírají přívod vody do podzemního rozvodného potrubí, a postřikovačů, které přímo distribuují vodu na dané místo. Jejich umístění je potřeba řádně zvážit - jen pokud je systém navržen opravdu profesionálně, zohlední přesné požadavky jednotlivých rostlin, stejně jako typ půdy, vydatnost vodního zdroje či povětrnostní vlivy jednotlivých ročních období a funguje k vaší spokojenosti.

Závlahový systém lze naprogramovat tak, aby zaléval automaticky, a to i v době, kdy nejste doma. Ušetří vám tedy mnoho času a úspory přinese i ve spotřebě vody. Při automatickém zavlažování v ranních či nočních hodinách totiž dochází k podstatně menším odparům vody. I rostliny v těchto hodinách přijímají vláhu lépe, a proto je ve srovnání s denním zaléváním menší spotřeba.

Při realizaci závlahového systému doporučujeme spojit se s odborníky. Azada spolupracuje s týmem specialistů s mnoha lety zkušeností. K realizacím využívá nejmodernější technologie a špičkové materiály Rain Bird a Hunter.