Terasy a balkóny

Kdo nemá dům se zahradou, může si jako zelenou oázu upravit terasu nebo balkón. K ozelenění teras a balkónů využíváme exkluzivní květináče se samozavlažovacím systémem, ve kterých dokáží rostliny vegetovat i v zimním období.

Květináče mohou být různých tvarů, barev a velikostí a je důležité umět do nich vhodně zkombinovat rostliny. Do květináčů menších rozměrů se sázejí bylinky nebo trvalky, dřeviny pak potřebují květináče větších rozměrů, větších rozměrů, které zajistí dostatečný kořenový prostor. Při volbě vhodných rostlin je nutné respektovat i orientaci prostoru ke světovým stranám. Jiné rostliny jsou vhodné na severní strany domů, jiné zase na osluněné strany jižní. 

Velmi efektně na terasách a balkónech působí i popínavky, které dokáží vytvořit téměř neprostupnou stěnu, a zajistit tak soukromí před sousedy.

Terasy realizujeme na klíč, tedy i včetně pokládky vhodné podlahy. Skvěle se na terasách vyjímá exotické dřevo či dubová prkna anebo keramické dlažby, jejichž velkou výhodou je i schodový program a parapetní prvky.

Dlažba na terasu musí být protiskluzná a mrazuvzdorná, dřevěné terasy zase musí pamatovat na dobrý podklad.

Pomyslnou třešničku na dortu terase dodá vhodné osvětlení, například i s pomocí svítících květináčů a ladící zahradní nábytek.

Kategorie: