Zahrady inspirace

Zahrada, předzahrádka, terasa i dvorek – vše by v ideálním případě mělo ladit s okolím a s životním stylem majitele. Jiné nároky má rodina s malými dětmi, jiné zase starší pár, jinak vypadá zahrada pro ženy, jinak zahrada pro muže. Prohlédněte si populární styly zahrad z naší dílny a kontaktujte nás. Prvotní konzultaci architekta poskytujeme zdarma.

Předzahrádka

Předzahrádka

Předzahrádka je vstupním prostorem do domu, a proto by měla ladit s jeho stylem co do použitých materiálů i barev. Bývá řešena na efekt, jako reprezentační prostor a v případě, že je u rušné ulice, je možné ji od ní oddělit živým plůtkem a výškově odstupňovat pro pohled z okna.

Přírodní zahrada

Přírodní zahrada

Volné tvary, přírodní materiály, pro danou lokalitu přirozené rostliny a čistě luční trávník či alespoň kombinace pravidelně koseného a lučního trávníku – to jsou hlavní rysy harmonických přírodních zahrad z naší dílny. Nalézt v nich lze daleko více - například posezení pod lípou nebo v „březovém háji“, byť miniaturním, pohled na kvetoucí či rodící jabloň anebo divoké maliny.

Bylinková zahrada

Bylinková zahrada - mateřídouška a levandule

Často se setkáváme s přáním na vytvoření bylinkové zahrádky, či alespoň bylinkového záhonu. Tato část zahrady patří na místo snadno dostupné z kuchyně, aby byly rostliny při ruce a snadno se sbíraly. Bylinky zahradu nejen zpestří, ale i krásně provoní.

Zahrada pro děti

Zahrada pro děti v našem pojetí není jen zahrada plná hracích prvků, ale především zahrada, kde mají děti bezpečný prostor pro odpočinek, hru i vzdělávání. Proto do zahrad rodin s malými dětmi pečlivě volíme rostliny (žádné jedovaté bobule či listy, dráždivé lodyhy anebo trny),

Venkovská zahrada

Charakter našich venkovských zahrad vyplývá z okolního prostředí, zástavby a použitých materiálů. Všechny tyto aspekty se promítají do celkového členění a výtvarného zpracování zahrad. Využíváme především rostliny, které jsou v dané oblasti běžné.

Malá zahrada

Malá zahrada

I malá zahrada může být velká, když je správně uchopená. I na malém prostoru dokážeme vytvořit místo pro posezení, výsadby okrasných rostlin a třeba i dětskou zábavu. Stačí nebát se třetího rozměru a zahradu s malou rozlohou doplnit například vertikálními výsadbami.

Moderní zahrada

Pro moderní zahrady z naší dílny je charakteristické využití moderních materiálů, designových a uměleckých doplňků a osvědčených kultivarů rostlin. Moderní zahrady často využívají i třetí rozměr – zídky, vyvýšené terasy či rostlinné ploty, díky kterým je možné zahradu rozehrát do více rovin.