Vysoký samozavlažovací květináč CONO ALTO

 

Samozavlažovací květináč CONO ALTO

CONO ALTO je série samozavlažovacích květináčů, která zaujme svým vysokým a štíhlým tvarem. Působí efektně jak při samostatném užití, tak i ve skupině.

Dostupnost do 3 týdnů
6 267,80 Kč

Základní informace

Květináče AIGUA jsou určené pro interiérové i exteriérové použití a zaujmou kvalitním zpracováním a elegantním designem.

Jsou vyrobeny z technické pryskyřice (polyethylenu), který vyniká svou barevnou stálostí i snadnou údržbou. Květináče jsou vybaveny dvojitou stěnou a samozavlažovacím systémem, který umožňuje zavlažovat rostlinu až po dobu 3 měsíců. Pro snazší manipulaci navíc mají květináče integrovaná kolečka, takže je můžete bez problému přemisťovat, jak se vám zlíbí. Květináče jsou rezistentní vůči extrémním teplotám (-60ᵒC až + 80ᵒC ). Ekologicky smýšlející zákazníky potěší skutečnost, že jsou 100 % recyklovatelné.

Barevné varianty

Barevné varianty samozavlažovacích květináčů AIGUA

Schéma zamozavlažovacího květináče

Schema samozavlažování

  1. Ukazatel hladiny vody v nádrži, díky němuž kdykoliv snadno zjistíte, zda již nastal čas na zalívání
  2. Na dno květináče nasypte alespoň 5 cm vrstvu keramzitu, který slouží jako drenáž
  3. Zemina
  4. Samozavlažovací bod, odkud rostlina čerpá vláhu
  5. Zásobník vody
  6. Kolečka či nožičky

Návod pro osazení květináče

Schéma návod na osazení

  1. Vsuňte samozavlažovací šachtu 2-3 cm do zásobníku vody a celé dno pokryjte alespoň 5 cm vrstvou keramzitu.
  2. Na keramzit nasypte zeminu, ovšem nechte dost prostoru pro kořenový bal rostliny. Nejlepší je klasický zahradní substrát, přičemž vhodné je použít pytlovanou zeminu, která je zbavená všech zárodků plevele a obsahuje i startovací hnojivo.
  3. Vysaďte rostlinu, nejdříve však provzdušněte kořen, aby jste tím podpořili její růst. Následně dosypte zeminu a pečlivě ji ručně přimáčkněte, především v nejbližším okolí rostliny.
  4. Rostlinu zalijte standardním způsobem. V následujících cca 12 týdnech zalévejte rostliny stále klasicky na povrchu, ne do plnící šachty. Je to nutné proto, že kořeny rostliny se musí nejprve rozrůst a dosáhnout až na dno, kde je umístěn samozavlažovací systém. Teprve poté naplňte zásobník vody až po maximální úroveň. Zalévací interval se liší u každé rostliny a také dle umístění květináče. Průměrná doba mezi jednotlivým zalitím činí 3 měsíce. Je vhodné vždy každé třetí zalévání zalévat na povrch substrátu místo prostřednictvím plnící šachty.

 

Jak poznám, že je potřeba rostlinu zalít?

Pokud ukazatel vody v nádrži ukazuje na minimu, je čas rostlinu opět zalít. Doporučujeme indikátor pravidelně sledovat.

Použití květináčů v exteriéru

Pro použití květináčů v exteriéru je nutné vyvrtat tenké dírky na označených místech na horním i spodním dně květináče. Díky tomu může volně odtékat přebytečná voda, která se do květináče dostane například v době vydatnějších dešťů.

Schéma vyvrtání otvorů